اسانسور كارگاهي

اسانسور كارگاهي

 

آسانسور كارگاهي

آسانسور كارگاهي

امروزه محيط هاي كارگاهي و كارخانه اي به سبب افزايش حجم كاري، وسعت زيادي پيدا كرده اند و در نتيجه اين موجب شده تا گاه لازم باشد افراد، تكنسين ها و تجهيزات و مصالح براي كار در ارتفاع و يا هم سطح سازي با يك مكان به نقاط بالاتري فرستاده شوند. آسانسور كارگاهي و يا بالابر ها تجهيزاتي هستند كه اين امر را براي ما ميسر ساخته و در حال حاضر در كارگاه ها، ساختمان هاي در حال ساخت، سد ها،، پالايشگاه ها، پتروشيمي ها و سكوهاي نفتي مورد استفاده قرار مي گيرند. بالابر كارگاهي كه براي حمل بار و حمل افراد مورد استفاده قرار مي گيرند فرآيند ساخت و ساز را سرعت مي بخشند. مكانيزم حركت اينن بالابرها با بالاكشنده ها، جرثقيل ها و ليفتراك ها متفاوت است و تقريبا عملكردي شبيه به آسانسور است كه محيط هاي آپارتماني ديده ايم اما ظرفيت، ايمني و ظاهر متفاوتي دارد. اين آسانسورها معمولا از نيرويي محركه يك موتور الكتريكي براي حركت عمودي استفاده مي كنند.

اجزاي مهم در ايمني آسانسورهاي كارگاهي

آسانسورهاي كارگاهي به دليل استفاده در محيط هاي شلوغ و با رفت و آمد زياد و تعداد دفعات استفاده از آنها و همچنين به علت وزن زياد بارهايي كه در آنها قرار مي دهند بايد داراي ايمني بسيار بالايي باشند. از اين رو در تمام اين آسانسورها تجهيزات ايمني قرار مي دهند.

  1. حفاظ اطراف آسانسور: اين حفاظ محدوده كابين آسانسور را مشخص مي كند و محل قرار گيري اتاقك را نشان مي دهد. حفاظ پيرامون آسانسور از ورود افراد و يا تجهيزات به محدوده اتاقك جلوگيري مي  كند
  2. نرده امگا: محل ورود و خروج افراد و بار كه داراي يك نرده است و با بالا و پايين كشيده آن مسير باز و يا بسته مي شود. اين نرده از ورود افراد و اشيا در هنگام حركت آسانسور به داخل اتاقك و مسير حركت  آن جلوگيري مي كند.
  3. سوئيچ هاي ايمني (لمينت سوئيچ): در ابتدا و انتهاي مسير حركت آسانسور سوئيچ هاي ايمني را قرار مي دهند. اما نكته مهم نصب اين لمينت سوئيچ ها بر روي درب كابين اسانسور است. نصب اين  سوئيچ ها از بروز حوادثي مانند سقوط كابين  جلوگيري مي كند.
  4. محدودكننده هاي انتهاي مسير: آسانسورها بدون اين قطعه ممكن است در هنگام بالا رفتن به هر دليلي مانند عمل نكردن لمينت سوئيچ ها توقف نكرده و پس از خارج شدن از حفاظ، سقوط كنند.  محدودكننده ها قطعاتي مكانيكي هستند كه  باعث پايان يافتن حركت آسانسور شده و از سقوط كابين جلوگيري مي كنند.
  5. پاراشوت: يك سيستم جلوگيري از سقوط است كه پس از نصب آسانسور با حضور مسئول كارگاه و تكنسين هاي آسانسور تست و چگونگي عملكرد آن آموزش داده مي شود.

آسانسورهاي كارگاهي tcch

آسانسورهاي كارگاهي بر اساس ظرفيت هاي مختلفي طراحي و با توجه به نياز مشتريان در اندازه هاي متفاوتي عرضه مي شوند. فاكتورهايي مانند وزن قابل تحمل، سرعت حركت، حداكثر ارتفاع قابل دسترسي، ايمني و مكانيزم مورد استفاده در قيمت تمام شده آن موثر است. آسانسورهاي توليد شده در شركت TCCH در سه ظرفيت 1500،2000،2500 كيلوگرمي و با سرعت هاي مختلفي توليد مي شوند. اين آسانسورها قابليت رسيدن تا ارتفاع 150 متري را دارا مي باشند. مهندسين شركت TCCH با استفاده از الكتروموتورهاي دوبل موتوژن و سيستم ترمز هوشمند الكتريكي آسانسورهاي با كمترين ضربه را توليد مي كنند. اين موجب جلوگيري از آسيب به موتورها، افزايش طول عمر دستگاه و كاهش هزينه هاي نگهداري و تعميرات مي شود. همچنين به دليل استفاده از قطع كننده هاي ميبينم و ماكزيمم ارتفاع، امكان بروز سوانح مانند سقوط به ميزان زيادي كاهش مي يابد.

شركت سرمايه گذاري صنعتي ايستا صدر (TCCH)  يكي از بهترين توليد كننده هاي آسانسور كارگاهي در ايران است كه مي تواند آسانسورهايي با ظرفيت هاي بالا را توليد و در داخل و خارج از ايران نصب كند. اين شركت به منظور افزايش رضايت مشتريان، دستگاه هاي خود تا 6 ماه گارانتي كرده و موفق به كسب گواهينامه ISO 9001-2008 شده است.

بالابر كارگاهي

مشخصات فني آسانسور كارگاهي TCCH

- در خصوص ايجاد فضاي باز كابين جايگريني تابلو برق در ابعاد 32*106*52 در خارج ار كابين طوري تعبيه شده كه فقط ورودي درب تابلو به داخل كابين باز شو مي باشد.

-تابلو برق اينورتري داراي يك عدد كليد برق ورودي به قدرت 63 آمپر با اهرم دستي در دسترس اپراتور مي باشد.

-مانيتور (HMI) هفت اينچ براي انتخاب محل كنترل دستگاه و نمايشگر خطاهاي احتمالي و مشخصات دستگاه و محل استقرار المانهاي امرجنسي و نكاتي در خصوص شركت مي باشد.

-كليد استپ امر جنسي اضطراري جهت استفاده در مواقع ضروري جهت توقف دستگاه در دسترس اپراتور تعبيه شده است.

-پاراشوت مكانيكي مجهز به آژير و بيزر آلارم كه نشانگر پاراشوت شدن دستگاه بودن بوده و با هشدار خود پاراشوت شدن دستگاه را به اپراتور اطلاع رساني مي كند.

-غير از نمايشگر HMI چراغ هاي سيگنال جهت نمايش برق ورودي در دروي تابلو تعبيه شده اند.

-كابين داراي چراغ روشنايي با كليد و پريز 220 ولت مي باشد.

-سيستم اينورتري دستگاه هر كدام در قدرت هاي مختلف نسبت به تناژ دستگاه توليد شده در روي تابلوهاي برق سوار مي شوند.

جهت مشاوره فني مي توانيد با تيم فني ايستا صدر تماس حاصل فرماييد.


ما را در لينكدين دنبال كنيد

ما را در فيس بوك دنبال كنيد

ما را در گوگل پلاس دنبال كنيد

شماره تماس:36307626-041

آدرس وب سايت:www.tcch-co.ir

نويسنده : شيدا ربيعي

منبع:اسانسور كارگاهي


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ دى ۱۳۹۵ساعت: ۱۲:۴۹:۵۷ توسط:ايستا صدر موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :